Djalë apo vajzë? Disa besëtytni (të cilat mund t'i besoni apo jo) për gjininë e bebit

Djalë apo vajzë? Disa besëtytni (të cilat mund t'i besoni apo jo) për gjininë e bebit

15:40, 27/05/2024
A+ Aa A-

Ato historinë e vjetra të gjysheve mund të mos kenë ende një përgjigje konkrete, por gjithsesi mbeten argëtuese. E vetmja mënyrë për të zbuluar gjininë e bebit është metoda shkencore, por ka disa nëna që kanë padurim deri në mësimin e të vërtetës.

Ka disa besëtytni që besohen ende dhe fliten mes nënave të reja, të cilat janë:

Shenjat që tregojnë se foshnja do të jetë djalë:

-Nuk po shtoni shumë peshë

-Barku juaj duket si një top basketbolli

-Keni bark shtatzënie poshtë

-Thithkat e gjoksit janë errësuar ndjeshëm

-Keni dëshirë për ushqime të kripura ose të tharta

-Keni neps për proteina, kryesisht mish dhe djathë

-Këmbët tuaja janë më të ftohta se para shtatzënisë

-Nuk djersini kollaj

-Partneri juaj nuk po shton në peshë

Shenjat që tregojnë se do të bëheni me vajzë:

-Ju po shtoni peshë te pjesa e ijëve dhe të pasmet

-Barku juaj është lart

-Barku ka formën e një shalqiri

-Keni neps për gjërat e ëmbla

-Hani shumë fruta


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco