Ardit Çuni duet me këngëtarin e famshëm në rrugët e Londrës!

Ardit Çuni duet me këngëtarin e famshëm në rrugët e Londrës!

09:00, 20/05/2024
A+ Aa A-

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Ardit Çuni ka bërë një duet në rrugët e Londrës me këngëtarin, producentin italian dhe brazilian, Luke Silva.

Luke ka publikuar videon në YouTube ku shihen duke kënduar këngën Train Wreck nga James Arthur.

Ky duet mund të themi që është një nga më të bukurit që kanë realizuar.

Ardit Çuni ka mahnitur të pranishmit me zërin e tij, ku dhe duket në video që në fund të performancës mori shumë brohorima dhe duartrokitje. 

Luke Silva ka shpërthyer në rrjetet sociale gjatë muajve të fundit falë disa videove virale në rrugë në TikTok dhe Instagram.

I lindur dhe rritur në Itali, Luke u zhvendos në Londër në vitin 2019, kur filloi të punonte në karrierën e tij muzikore. Kënga e tij e parë e lëshuar vetë "Self Love" i dha atij një intervistë dhe një xhiro në BBC Radio London. Kjo përvojë e bëri Lukën të sigurt për rrugën e tij në muzikë dhe potencialin e tij.

Në fund të vitit 2021, Luke vendosi se ishte koha për t'u rikthyer në lojën muzikore dhe filloi të lëvizte në rrugët e Londrës. Përgjigja e publikut ishte e pabesueshme. Turma masive mblidheshin sa herë që ai fillonte të performonte dhe numri i fansave të tij u rrit në mënyrë eksponenciale (200.000+ në rrjetet sociale) falë disa videove virale të tij duke u turbulluar në Londër. Luke aktualisht është duke punuar në muzikë origjinale për të ushqyer bazën e tij të fansave në rritje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco