'Po më bëhesh si Meritoni, po e shqyen fytyrën' – debaton Egla me Romeon

'Po më bëhesh si Meritoni, po e shqyen fytyrën' – debaton Egla me Romeon

15:41, 19/05/2024
A+ Aa A-

Menjëherë pas spektaklit së natës së kaluar, ku Romeo, Juli, Egla, Heidi dhe Meritoni u shpallën zyrtarisht finalistë, në shtëpi rinisën debatet.

Egla u përplas me Romeon, të cilin e akuzoi se “po sillet si Meritoni”. Ndërsa banori iu drejtua duke i thënë se “ka shitur veten në lojë”.

Egla: Pse ke futur duart te jastëku im?

Romeo: I futa te jastëku i të gjithëve o zemra.

Egla: S’më sqarove që ishe te të gjithë.

Juli: O Egla, po kemi kërkuar moj.

Romeo: Çfarë do, qetësohu o zemra.

Egla: Jam e qetë.

Romeo: E kupton se çfarë po thotë ore, çfarë muhabeti o plak.

Egla: Romeo, ti nuk ia vlen.

Romeo: Ma kanë thënë shumë në jetë këtë o zemra, si ty ma kanë thënë shumë.

Egla: Nuk ia vlen. Unë nuk ua them zakonisht robëve, por ti nuk ia vlen vërtet. Ti je prishur rrugës

Romeo: Kurse ti ke shitur veten zemra.

Egla: Ndërsa ti je thartuar rrugës.

Romeo: O lali, po hajde se ajo je.

Egla: O zemra, po e shqyen fytyrën.

Romeo: Të të hanë atë… djathin.

Egla: Po bëhesh si Meritoni. Nuk e di çfarë halli ke.

Romeo: Sa keq e nxjerr veten me këtë gjë që the tani. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco