Pse albumi hit 'Cowboy Carter' Beyonce nuk u nominua në ACM Awards 2024?

Pse albumi hit 'Cowboy Carter' Beyonce nuk u nominua në ACM Awards 2024?

15:27, 18/05/2024
A+ Aa A-

Albumi i ri i Beyonce, “Cowboy Carter”, udhëtimi i saj i parë në muzikën country-amerikane, ka qenë një hit i mirëfilltë që kur u publikua gjashtë javë më parë.

Por fituesja e shumë çmimeve “Grammy” ‘nuk mori dashuri’ në ndarjen e çmimeve ACM të së enjtes në Frisco, Teksas, dhe kjo nuk është për shkak zhanrit.

Rezulton se mungesa e nominimeve të Beyonce në ceremoninë e 2024 ishte vetëm për shkak të periudhës së pranueshmërisë së Akademisë së Muzikës Vendore për të nominuarit që zgjat nga 1 janari deri më 31 dhjetor 2023, shkruan DailyMail.

Kjo do të thotë se albumi më i ri i Beyonce-s humbi për rreth tre muaj, duke pasur parasysh se “Cowboy Carter” u publikua zyrtarisht më 29 mars.

Ndërsa “Cowboy Carter”, i dyti i një trilogjie të planifikuar të albumeve pas Renaissance (2022) nuk u njoh këtë vit e do të ketë të drejtë të konsiderohet për nominime për Çmimet CM 2025.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco