Mark Zuckerberg ndan foto të rralla me vajzat e tij me rastin e ditëlindjes

Mark Zuckerberg ndan foto të rralla me vajzat e tij me rastin e ditëlindjes

09:58, 15/05/2024
A+ Aa A-

Mark Zuckerberg festoi ditëlindjen e tij të 40-të me familjen e tij. Krijuesi i Facebook ka përshkruar secilën nga fotot që ka postuar në Instagram.

Postimi i tij:

 

Faleminderit për 40 vitet! Priscilla organizoi një festë të vogël dhe rikrijoi vende të ndryshme ku kam jetuar në të kaluarën:

“ 1. Dhoma ime e fëmijërisë ku mësova programimin.

»2. Konvikti në Harvard ku hapa Facebook-un.

»3. Apartamenti im i parë, me vetëm një dyshek në dysheme, ku qëndrova derisa arritëm në 100 milionë njerëz.

»4. Izolimi në zyrën ku punonim ditë e natë për t’u përballur me konkurrentët.

»5. Piceria Pinocchio ku në thelb e kalova jetën time studentore.

»6. Duke u treguar vajzave të mia dhomën ku jam rritur.

»7. Mirënjohës që njerëzit udhëtuan nga i gjithë planeti për të festuar me mua.

»8. Disa nga të dashurit e mi bënë një video.

»Një dolli për 40 vitet e ardhshme!.

Në njërën prej tyre shohim tre vajzat që ka me gruan e tij, Priscilla Chan, Maxima 8 vjeç, August 6 vjeç dhe Aurelia 31 muajshe. Kjo është një fotografi e rrallë familjare e krijuesit të rrjeteve sociale.

Shikoni postimin e ri të Mark Zuckerberg:


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco