Celine Dion publikon foton e re dhe njofton për dokumentarin e saj të ri, në mes të luftës me sëmundjen e rrallë

Celine Dion publikon foton e re dhe njofton për dokumentarin e saj të ri, në mes të luftës me sëmundjen e rrallë

14:43, 17/04/2024
A+ Aa A-

Celine Dion hapi derën e saj për produksionin e Amazon për të sjellë në ekranin e vogël se si është jeta e saj pasi u diagnostikua me Sindromën e Njeriut të Awkward.

Me rastin e shpalljes së datës së publikimit të dokumentarit “ I Am: Celine Dion ”, Amazon ka publikuar një foto të rrallë të yllit, nga beteja e saj personale me aventurën e saj shëndetësore.

Amazon Prime Video, e cila prodhoi “I Am: Celine Dion”, njoftoi të martën, më 16 prill, se dokumentari do të publikohet më 25 qershor.

I njëjti postim është ripublikuar në rrjetet sociale të këngëtares 56-vjeçare kanadeze. “Behuni gati! @amazonmgmstudios shpall datën e publikimit për dokumentarin e shumëpritur! UNË JAM: CELINE DION do të transmetohet në të gjithë botën në @primevideo duke filluar nga 25 qershori ”, thuhej në njoftim.

Nëpërmjet dokumentarit me titull “ I Am: Celine Dion ” nga Irene Taylor Brodsky, shfaqet beteja e këngëtares së njohur me çrregullimin e rrallë neurologjik, me të cilin është diagnostikuar dhe prek trurin dhe palcën kurrizore. Celine Dion flet mes betejës shëndetësore për të shpallur projektin e ri.

Kujtohet se në një video në rrjetet sociale në dhjetor 2022, ajo njoftoi fansat e saj se po e shtynte turneun e saj botëror për shkak të spazmave që ndikuan në mënyrën e të ecurit dhe të kënduarit.

Si krijuesit e projektit, ashtu edhe ylli, shpresojnë se dokumentari do të rrisë ndërgjegjësimin e publikut për këtë gjendje pak të njohur në botë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco