Një vështrim mbrapa në pamjet më të guximshme të fitueses së 'Grammy', Doja Cat

Një vështrim mbrapa në pamjet më të guximshme të fitueses së 'Grammy', Doja Cat

11:31, 15/04/2024
A+ Aa A-

Doja Cat ka bërë bujë me muzikën e saj dhe ndjenjën e guximshme të stilit që kur arriti suksesin viral pas publikimit të këngës së saj rap, “Mooo!”, e cila u bë virale në YouTube në vitin 2018.

Përveç shtyrjes së kufijve me muzikën e saj duke eksperimentuar duke sfiduar normat dhe pritshmëritë e zhanrit, reperja 28-vjeçare ka një reputacion për paraqitjen emocionuese gjatë performancave të saj, eventeve të modës dhe në tapetin e kuq.

Disa nga pamjet e saj më të këndshme përfshijnë të gjitha të zhveshura nën një fustan të tejdukshëm në stilin e rrjetës së merimangës, të dizenjuar nga Monse, dhe duke mbuluar të gjithë trupin e saj me bojë të kuqe nga koka deri te këmbët dhe 30,000 kristale Swarovski të ngjashëm në Schiaparelli pranverë/verë 2023 shfaqje.

Image

Ndërsa reflektonte mbi reagimet e tronditura të fansave të saj ndaj zgjedhjeve të saj të guximshme të modës, fituesja e “Grammy” më parë deklaroi se ka bërë paqe me reagimin e pashmangshëm ndaj ansambleve të saj provokuese.

“Ka një përgjigje tronditëse që është pothuajse e pakontrollueshme. Unë e kam pranuar që kjo është ajo që ndodh,” tha ajo për “Harper’s Bazaar” vitin e kaluar.

Image

Në fund të fundit, krijuesja e hitit “Say So” deklaroi se rruajtja e kokës, vetullave dhe marrja e parukeve i jep asaj ‘të gjithë lirinë në botë’.

Performuesja ishte pothuajse e panjohur ndërsa ishte e veshur si macja e famshme e përkëdhelur e Lagerfeld, Choupette, në Met Gala 2023.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco