Damon Albarn i ‘Blur’ shpërthen në Coachella: Nuk do të na shihni më!

Damon Albarn i ‘Blur’ shpërthen në Coachella: Nuk do të na shihni më!

10:24, 15/04/2024
A+ Aa A-

Damon Albarn i bandës ‘Blur’ është ‘përplasur’ me turmën në Coachella , teksa fansat i cilësuan pjesëmarrësit e festivalit si ‘të turpshëm’ pas reagimit të tyre gjatë performancës të grupit.

Grupi ikonë Britpop luajti një grup prej 13 këngësh në festivalin muzikor me bazë në Kaliforni , duke përfshirë klasikët e viteve ’90 si Girls & Boys, Popscene dhe Song 2.

Ata sollën gjithashtu këngëtarët Torres Martinez Cahuilla Bird Singers.

Megjithatë, publiku në setin e tyre ishte më pak se entuziast, gjë që u bë e dukshme për grupin në skenë.

Këngëtari kryesor Damon mund të shihej gjithnjë e më i irrituar teksa u përpoq të angazhohej me turmën por e kotë.

Për hitin e tyre të vitit 1994, Girls & Boys, muzikanti u përpoq t’i bënte të gjithë të këndonin së bashku në kor disa herë, por çdo gjë ishte e heshtur.

I ‘revoltuar’ ai deklaroi se grupi nuk do të kthehej më në festival, duke thënë: ‘Nuk do të na shihni më, kështu që mund ta këndoni edhe ju’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco