Lajmi i fundit

LIVE/ Kuvendi në seancë plenare, diskutohet rezoluta anti-korrupsion

20 karakteristikat e zakonshme të njerëzve të pabesë

20 karakteristikat e zakonshme të njerëzve të pabesë

17:14, 12/04/2024
A+ Aa A-

Nëse intuita juaj ju thotë diçka, bëni mirë t'i besoni edhe nëse s'e shpjegoni dot ndjesinë. Njerëzit që në një aspekt a në një tjetër janë “të pabesë”, karakterizohen nga 20 tiparet në vijim:

1. 

ADVERTISING

Ata injorojnë limitet e tua fizike.

2. 

T'i ngulin sytë në një mënyrë gati hipnotizuese. 

3. 

Janë ata që dominojnë bisedën.

4.

Humori i ndryshon vazhdimisht.

5.

Hera-herës duken të shpërqëndruar.

6.

Hapen shumë shpejt më të panjohurit.

7. 

Janë të pasjellshëm në shumë situata.

8. 

Nuk janë fare empatikë.

9. 

Bëjnë lëvizje të shpejta dhe kjo mund të lëndojë njerëzit pranë tyre.

10. 

Dinë shumë gjëra për ty.

11. 

Të thonë ty si duhet të ndihesh në situata të caktuara.

12. 

Nuk të dëgjojnë kur ti thua "jo".

13. 

Refuzojnë të kërkojnë ndjesë.

14. 

Nuk i kontrollojnë dot emocionet e tyre.

15. 

Për ta nuk ka një të mesme. Diçka është "e mirë" ose "e keqe".

16. 

Ata i vënë njerëzit kundër njëri-tjetrit.

17. 

Janë të paparashikueshëm.

18. 

Nuk e tregojnë historinë e tyre kurrë siç është. Kushtojuni vëmendje detajeve kur ata flasin.

19. 

Nuk e mbajnë fjalën.

20. 

Nuk e duan kritikën dhe as reagimin negativ!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco