Lajmi i fundit

LIVE/ Kuvendi në seancë plenare, diskutohet rezoluta anti-korrupsion

Sa janë shanset që Princit Harry-t të jetë Këshilltar i William ?!

Sa janë shanset që Princit Harry-t të jetë Këshilltar i William ?!

11:18, 09/04/2024
A+ Aa A-

Roli i parashikuar i Dukës së Sussex-it si një këshilltar vendimtar i vëllait të tij, nëse Princi Ëilliam do të ngjitej në fron, duket se është anuluar në mes të largimit të tyre në rritje.

Historikisht, vëllezërit kishin një lidhje të ngushtë, duke çuar në spekulime se Princi Harry do të shërbente si i besuari kryesor i Princit William. Megjithatë, dinamika brenda familjes mbretërore ka ndryshuar në mënyrë dramatike që kur Princi Harry dhe gruaja e tij, Meghan Markle, vendosën të tërhiqen nga detyrat mbretërore në vitin 2020.

Publikimi i autobiografisë së sinqertë të Harryt, "Spare", në vitin 2023, e përkeqësoi më tej përçarjen e tyre.

Charles Rae, duke folur në emisionin Royal Exclusive të “The Sun”, nënvizoi rënien e rolit këshillues të Harryt ndaj William. "Gjithmonë kam besuar se Harry do të ishte një nga këshilltarët e tij kryesorë kur William të bëhet Mbret.

'Mendoj se tani kjo gjë nuk është më e mundur”, tha Rae. Ai preku gjithashtu dëshirën e princeshës së ndjerë Diana që djemtë e saj të qëndrojnë të bashkuar kundër sfidave të botës, një vizion që tani duket i parealizuar.

Autori mbretëror Tom Quinn sugjeron se shmangia e ngjarjes mund të shkaktojë spekulime dhe polemika të rëndësishme, duke pasur parasysh rëndësinë e Lojërave Invictus për Princin Harry. "Nëse ai vendos të mos vijë, do të duhet disa shpjegime, sepse të gjithë do të supozojnë se kjo është sepse ai nuk dëshiron të përballet me vëllain”, tha Quinn për “The Mirror”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco