Probleme shëndetësore, Wendy Williams diagnostikohet me dy sëmundje

Probleme shëndetësore, Wendy Williams diagnostikohet me dy sëmundje

18:16, 22/02/2024
A+ Aa A-

Ekipi i Wendy Williams konfirmoi në një deklaratë për shtyp se ish-prezantuesja e emisionit është diagnostikuar me afazi primare progresive dhe demencë frontotemporale (FTD).

Afazia është një gjendje që ndikon në aftësitë gjuhësore dhe komunikuese, ndërsa FTD është një çrregullim që ndikon në sjelljen dhe funksionet njohëse.

Bruce Willis zbuloi vitin e kaluar se ai gjithashtu ishte diagnostikuar me të njëjtin lloj demence.

“Wendy nuk do të kishte marrë konfirmimin e këtyre diagnozave nëse nuk do të ishte për zellin e ekipit të saj aktual të kujdesit, të cilin ajo zgjodhi, dhe puna e jashtëzakonshme e specialistëve në Weill Cornell Medicine. Marrja e një diagnoze i ka mundësuar Wendy të marrë kujdesin mjekësor që ajo kërkon”, thuhet në njoftimin për shtyp.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco