Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

16:24, 22/02/2024
A+ Aa A-

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare me Princin William.

Pasuria e saj vjen kryesisht nga martesa me trashëgimtarin e fronit, por ajo ka edhe pasuri nga familja e saj. Kate Middleton vjen nga një familje e klasës së mesme të lartë që i kanë fituar paratë e tyre përmes organizimit të festave të fëmijëve.

Nëna e saj, Carole Middleton, themeloi një biznes të suksesshëm në 1987 të quajtur “Party Pieces” duke shitur zbukurime për festa. Vlera e biznesit vlerësohet të arrijë në 45 milionë dollarë deri në vitin 2021.

Megjithatë, “Party Pieces” shfaqi disa probleme dhe kështu prindërve të Kate Middleton iu desh të përballeshin me vështirësi financiare që vunë nën kontroll pasurinë e tyre.

Sa është vlera neto e Kate Middleton?

Sipas Celebrity Net Worth, Princesha e Uellsit vlerësohet të ketë një vlerë neto prej 10 milionë dollarësh.

Princesha, e cila gjithashtu ka dy vëllezër e motra më të vegjël, Pippa dhe James, ndoqi një shkollë private prestigjioze dhe u diplomua në Histori Arti nga Universiteti i St. Andrews. Gjatë viteve të saj studentore ajo madje u takua me Princin William, i cili studionte në të njëjtin universitet.

Që atëherë jeta e saj ka qenë nën vëzhgimin publik dhe detyrat e vazhdueshme mbretërore, por është gjithashtu plot luks dhe magjepsje.

Çfarë do të ndryshojë kur ajo të bëhet mbretëreshë?

Kur Princi William të pasojë në fron babain e tij, Mbretin Karli III, ajo do të bëhet Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar. Një titull që do t’i japë asaj edhe më shumë ndikim dhe fuqi.

Megjithatë, pasuria e saj personale mbetet e ndarë nga ajo e bashkëshortit të saj, e cila vlerësohet, sipas Celebrity Net Worth, në 100 milionë dollarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco