Lajmi i fundit

Berisha: Erion Veliaj kërkon strehim politik tek Balla!

Katër shenja që tregojnë se ka ardhur koha të ndaheni

Katër shenja që tregojnë se ka ardhur koha të ndaheni

23:01, 21/02/2024
A+ Aa A-

Nikki Goldstein, eksperte e lidhjeve të dashurisë, ka treguar për shenjat që paralajmërojnë se lidhjes tuaj po i vjen fundi

Si do ta kuptoni se ka ardhur ky moment i pakëndshëm?

Psikologët thonë, megjithatë, se ka shumë shenja që mund të tregojnë se lidhja po kalon një krizë, thjesht çifti mund t’i shpërfillë ose mund të mos i kuptojë.

Megjithatë, nëse do të mund të renditnim katër treguesit më të zakonshëm në një triptik, do të ishte si më poshtë. Sepse, shumë herë, ne shmangim përballen me atë që na lëndon.

Mungesa e vullnetit për t’i bërë gjërat të funksionojnë

Ndonjëherë ka zgjidhje të lehta për problemin e caktuar, mirëpo njëri apo dy partnerët nuk dëshirojnë të merren me të. Nëse gjërat nuk janë duke shkuar për mrekulli, ju ose duhet t’i ndryshoni ato, ose të ndaheni.

Grindje të vazhdueshme pa arsye

Grindja mes çifteve mund të jetë edhe një gjë e mirë për lidhjen, mirëpo nëse vazhdimisht grindeni për të njëjtën gjë dhe nuk arrini të gjeni zgjidhje, atëherë është koha t’i rishikoni gjërat.

Mungesa e ndjenjave

Kjo është kur vjen te pika që kur jeni me shoqëri nuk mund të putheni apo të përqafoni. Nëse vjen puna deri këtu, atëherë konsiderojeni vetën që nuk jeni më në një lidhje, të paktën jo në një të mirë.

Nuk bëni më seks

Zakonisht lidhjet nuk vlerësohen në bazë të asaj se sa bëni seks, por nëse nuk jeni duke bërë seks atëherë pasioni nuk ekziston më në lidhjen tuaj. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco