Përcillet për në banesën e fundit artisti i madh, Mirush Kabashi

Përcillet për në banesën e fundit artisti i madh, Mirush Kabashi

17:14, 06/12/2023
A+ Aa A-

Pas përfundimit të homazheve prej disa orësh në Muzeun Historik Kombëtar, aktori i mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi është përcjellë për në banesën e fundit.

Prej orës 10:00 deri në 13:00, në nder të tij, në hollin e Muzeut Historik Kombëtar, u mbajtën homazhet ku në shenjë respekti për aktorin, morën pjesë artistë të njohur, kolegë të Kabashit, të afërm, dashamirës dhe përfaqësues të politikës shqiptare.

Mirush Kabashi do të prehet në varrezat e Sharrës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco