Bebe Rexha e pandalshme, Spotify publikon statistika të mahnitshme për këngëtaren

Bebe Rexha e pandalshme, Spotify publikon statistika të mahnitshme për këngëtaren

09:02, 06/12/2023
A+ Aa A-

Listën e kryesoi Taylor Swift, ndërsa pritej që artistja të merrte kurorën. Në mesin e artistëve më të dëgjuar të vitit, janë edhe shqiptaret e famshme: Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Bebe Rexha ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale, shifrat e jashtëzakonshme të dëgjimeve që ka arritur gjatë vitit.

Këngët e saj janë dëgjuar mbi 1.7 miliard herë brenda vitit, nga 161 milionë dëgjues, me plot 78 milionë orë të harxhuara në këngët e saj nga fansat prej 184 vendeve të botës.

Shumica e këtyre dëgjimeve vijnë nga albumi i saj i tretë në karrierë, i titulluar“Bebe” të cilin ajo e publikoi gjatë vitit 2023, pjesë e të cilit është edhe hiti “I’m Good (Blue)”.

E lumtur për këtë sukses, 34-vjeçarja i falënderoi fansat e saj për përkrahjen e vazhdueshme, nën premtimin se do të jetë shumë aktive edhe në vitin 2023.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco