Mark Sheppard i mbijetoi gjashtë sulmeve në zemër: Jam rikthyer disa herë nga vdekja

Mark Sheppard i mbijetoi gjashtë sulmeve në zemër: Jam rikthyer disa herë nga vdekja

19:57, 04/12/2023
A+ Aa A-

Mark Sheppard pësoi “gjashtë sulme masive në zemër” dhe më pas u rikthye nga të vdekurit katër herë.

Aktori i “Supernatural” detajoi aventurën e tij në Instagram disa orë pasi zbuloi një “bllokim një qind për qind” në arterien e majtë.

 “Nuk do ta besoni këtë! Isha rrugës për në një takim dje kur u rrëzova në kuzhinë”, shkroi Sheppard në internet.

 “Gjashtë sulme masive në zemër dhe jam rikthyer nga vdekja katër herë, me sa duket pata një bllokim 100% në LAD-in tim”, tha ai.

Një vejushë është termi jozyrtar për një atak në zemër që mund të përfshijë 100 për qind bllokim në arterien e majtë, e cila mund të jetë vdekjeprurëse.

Simptomat e zakonshme të sulmit në zemër të të vejave përfshijnë gulçim, dhimbje gjoksi dhe ndjesi të forta, sipas Universitetit të Mjekësisë së Michiganit.

“Shanset për të mbijetuar ishin pothuajse zero. Ndihem mirë. I përulur edhe një herë. Nesër në shtëpi”, theksoi mes tjerash aktori.

Përveç rolit të tij në “Supernatural”, Mark ka luajtur në “Battlestar Galactica”, “CSI: Crime Scene Investigation” dhe “Leverage”.

Babai i tij, William Morgan Sheppard, ishte i njohur për punën e tij në “Star Trek”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco