Pse e 'turpshmja' Jane Fonda, 85 vjeçe, do të dalë vetëm me një 'të dashur' 20-vjeçar

Pse e 'turpshmja' Jane Fonda, 85 vjeçe, do të dalë vetëm me një 'të dashur' 20-vjeçar

17:48, 30/11/2023
A+ Aa A-

Në një intervistë të fundit në podcast me komedianin Heather McMahan, Jane Fonda, 85 vjeçe, me humor tha se nëse do të kishte një të dashur, ai do të duhej të ishte 20 vjeç, duke thënë: "Më vjen turp ta them këtë, por nëse do të duhej të kisha një të dashur, ai duhet të jetë 20 vjeç."

Kur u pyet pse konkretisht 20 vjeç, Fonda u përgjigj shkurt, "Sepse nuk më pëlqen lëkura e vjetër". Deklarata e sinqertë, e bërë në podkastin "Absolutely Not", shkaktoi një sërë reagimesh në internet, me disa që e konsideruan zbavitëse, ndërsa të tjerë shprehën siklet me preferencën e moshës.

Image

Kjo nuk është hera e parë që Fonda flet për prirjen e saj për partnerë më të rinj. Në fillim të këtij viti, në podkastin e Julia Louis-Dreyfus, "Wiser Than Me", Fonda tha se ndihej shpirtërisht dhe mendërisht më e re, duke theksuar se plakja nuk duhet të jetë e frikshme kur përjetohet nga brenda.

Aktorja ikonë, e njohur për rolet e saj në filma si "9 to 5" dhe "Barbarella", vazhdon të jetë e hapur për pikëpamjet e saj mbi plakjen, marrëdhëniet dhe pritjet shoqërore, duke sfiduar normat dhe duke ndezur biseda rreth këtyre temave.

Image

Qëndrimi gazmor i Jane Fonda-s ndaj moshës së saj dhe preferencave romantike pasqyron angazhimin e saj të vazhdueshëm për të thyer stereotipat dhe për të kontribuar në diskutimet rreth moshës, atraktivitetit dhe zgjedhjeve individuale, veçanërisht për gratë në sytë e publikut.

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco