Lajmi i fundit

Shkodër, shpërthim i fuqishëm pranë Teatrit Migjeni

Nëna e Beyonce mban qëndrim ndaj komenteve raciste që mori këngëtarja

Nëna e Beyonce mban qëndrim ndaj komenteve raciste që mori këngëtarja

17:32, 30/11/2023
A+ Aa A-

Nëna e këngëtares së njohur Beyonce, Tina Knowles në postimin e saj në rrjetet sociale u përgjigjet atyre që e kritikuan vajzën e saj për paraqitjen e saj në premierën e filmit “Renaissance: A film by Beyonce” të shtunën e kaluar duke komentuar ngjyrën e lëkurës së saj.

Kujtojmë se ylli, i veshur me një fustan Versace të argjendtë dhe një parukë bjonde platini, u kritikua nga përdoruesit e rrjetit për t’u dukur “e bardhë”.

Në postimin e saj të gjatë në Instagram, Knowles foli për “gjuhën e urrejtjes, injoranncën dhe racizmin” kundër vajzës së saj, e cila “e ndriçoi lëkurën e saj ” dhe ” i ktheu flokët platin, duke dashur të ishte e bardhë”.

“Ajo po bën një film të quajtur Rilindja ku e gjithë gjëja është e argjendtë me flokë të argjendtë, qilim argjendi dhe veshje të sugjeruara argjendi dhe ju budallenj vendosni që ajo po përpiqet të zbardhet dhe ta bëjë lëkurën e saj më të bardhë? Tha Knowles. ” Sa e trishtueshme që disa nga njerëzit e saj po përjetësojnë një tregim të trashë urrejtjeje dhe xhelozie.”

Ajo shprehu gjithashtu zhgënjimin e saj që “disa njerëz…në mediat sociale” injoruan faktin që “të famshëm të talentuar me ngjyrë kanë lyer flokë platin që nga epoka e Etta James”.

” Jam lodhur nga njerëzit që e sulmojnë atë. Sa herë që ajo bën diçka për të cilën ka punuar shumë, është një deklaratë e etikës, talentit dhe elasticitetit të saj të punës. Ju përjetësoni xhelozinë, racizmin dhe seksizmin në vend që të festoni suksesin e “motrës” tuaj ose thjesht ta injoroni nëse nuk ju pëlqen….E di që ajo do të zemërohet me mua që e bëj këtë, por jam i ngopur! Përfundoi Knowles.

Sipas Entertainment Weekly, filmi “Renaissance: A film by Beyonce” del në kinema, më 1 dhjetor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco