Sharon Stone thotë se shumë njerëz duan të bëjnë s*ks me të

Sharon Stone thotë se shumë njerëz duan të bëjnë s*ks me të

14:09, 30/11/2023
A+ Aa A-

Sharon Stone, në moshën 65-vjeçare, pohon me besim të plotë se është "më seksi tani se kurrë më parë" dhe pretendon se ka po aq admirues sa kishte në vitet e saj në moshë të re.

Duke folur në podkastin "Ladygang", ylli i "Basic Instinct" ia atribuon rënien e perceptuar të vëmendjes tek gratë e moshuara për faktorë të tillë si të qenit më pak "të lehta" dhe më me përvojë në jetë.

Stone hedh poshtë nocionin se atraktiviteti zvogëlohet me moshën, duke theksuar se ndryshimi ka të bëjë më shumë me pjekurinë, besimin dhe mospërputhjen me pritshmëritë shoqërore që gratë të jenë lehtësisht të disponueshme ose të pajtueshme. Aktorja mbron një qëndrim më të relaksuar në marrëdhënie, duke sfiduar stereotipat për moshën dhe dëshirën.

Image

Në diskutimin e saj të sinqertë, Stone trajton standardet e dyfishta shoqërore në lidhje me moshën në marrëdhënie, duke theksuar pranimin e burrave të moshuar që takohen me gra shumë më të reja, ndërsa gratë më të vjetra shpesh etiketohen si "puma" për takimet me burra më të rinj. Ajo reflekton mbi boshllëqet joreale të moshës të portretizuara në filma dhe sfidon perceptimin se gratë duhet të përputhen me pritshmëritë shoqërore të marrëdhënieve të përshtatshme për moshën.

Stone bën humor me prezantuesen e talk show-t, Kelly Ripa, se interesat e dashurisë së personazheve të saj janë dukshëm më të reja në filmat e hershëm, duke hedhur dritë mbi moshën mbizotëruese dhe paragjykimet gjinore në industrinë e argëtimit.

Image

Refuzimi i Stone për t'iu nënshtruar presionit të shoqërisë është i dukshëm në qëndrimin e saj kundër Botox-it dhe vendimin e saj për të vendosur një kufi moshe lidhjeje prej 45 vjeç e lart.

Vërejtjet e sinqerta të aktores sfidojnë stereotipat e lidhur me moshën, duke i fuqizuar gratë të përqafojnë besimin dhe atraktivitetin e tyre në çdo moshë. Sinqeriteti i Stone shton një perspektivë interesante në diskutimet mbi plakjen, marrëdhëniet dhe pritshmëritë shoqërore në industrinë e argëtimit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco