Telashet financiare për Shakiran nuk kanë fund

Telashet financiare për Shakiran nuk kanë fund

09:08, 29/11/2023
A+ Aa A-

Spanja po ndjek një hetim të veçantë për të dhe ajo thuhet se duhet të paguajë miliona.

Edhe pse këngëtarja e zgjidhi çështjen e saj penale me qeverinë spanjolle javën e kaluar, pasi pagoi mbi 25 milionë euro për të marrë një dënim të lehtë mes akuzave për tatime të pashlyera midis 2012-2014, nuk ka mbaruar me kaq.  Sipas një raportimi të ri nga El Periodico, ylli i famshëm po akuzohet sërish.

Artistja tani po hetohet për një tjetër mashtrim tatimor të vitit 2018, që është krejtësisht i ndryshëm nga ai që u trajtua vetëm gjashtë ditë më parë. Thuhet se Shakira ka ‘depozituar’ shtatë milionë euro në këtë hetim të ri, edhe pse është e paqartë nëse kjo është vetëm një lidhje, në farë mënyre, ajo është duke i falur për të qëndruar jashtë telasheve ose nëse është e drejtë.

Image

El Periodico, e cila citon burime anonime gjyqësore, e bën të duket sikur pagesa e fundit me para në dorë është një gjest nga Shakira për të zbutur më shumë çështjen.

Megjithatë, media vëren se pagesa e saj nuk është saktësisht një pranim i fajit.

Nëse kjo është e vërtetë dhe përfundon duke i humbur këto shtatë milionë euro, ajo ka paguar rreth 34 milionë euro ose më shumë për të zgjidhur problemet e saj tatimore. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco