Modelja argjentinase e ‘Playboy’ zbulon se si Maradona i dha formë karrierës së saj

Modelja argjentinase e ‘Playboy’ zbulon se si Maradona i dha formë karrierës së saj

08:47, 26/11/2023
A+ Aa A-

Në Argjentinë, Antonela Avellaneda (41 vjeç) është një modele e njohur dhe personazh i famshëm televiziv.

Por së fundmi  Antonela ka treguar se si e filloi karrierën e saj dhe pse Diego Maradona luajti një rol vendimtar.

 “Diego është dashuria e jetës sime. Ylli im, idhulli im. E njoha kur isha shumë i vogël.” është shprehur Antonela.

Më pas modelja shpjegon se si e tërhoqi vëmendjen e Maradonës.

 “I shita disa broshura me foto të mia. Ai pa tek unë një yll dhe një bukuri që nuk e kisha njohur. Më dha shumë forcë. Më tha:  'Ti je gruaja më e famshme që njoh në jetën time'. Për mua ishte një nder. Më mungon shumë” është shprehur Antonela.

 

 

Pasi e takoi në një moshë të re, ajo i shiti atij një broshur me fotosesionet e saj ekskluzive, të cilat nuk u bënë kurrë virale, por u shpërndanë në mjedise më ekzotike dhe private. 

Njohja e potencialit të saj nga Maradona ishte një pikë kthese në jetën e saj, duke e frymëzuar atë për të investuar në karrierën e saj.

Me fondet e fotosesionit, Avellaneda bëri lëvizje strategjike që i dhanë formë të ardhmes së saj. 

Ajo investoi në arsimimin e saj, duke u regjistruar në një kolegj të marketingut dixhital dhe mbështeti familjen e saj. Ajo gjithashtu ngriti një dyqan dhe bleu makinën e saj të parë, një Corsa. Kjo rritje financiare e lejoi atë të udhëtonte dhe të zgjeronte karrierën e saj, në Kili, Meksikë dhe përfundimisht në Brazil .

Trajektorja e karrierës së Avellaneda e çoi atë në kopertinat e Playboy Portugal në vitin 2019, duke shtuar paraqitjet e saj në 2003 dhe 2004.

Ndryshe nga shumë modele sot, ajo zgjedh të mos përdorë platforma si OnlyFans , në vend të kësaj vendosi t'ia shesë përmbajtjen e saj drejtpërdrejt klientëve VIP përmes Instagramit . 

Kjo qasje pasqyron dëshirën e saj për të ruajtur një nivel ekskluziviteti dhe kontrolli mbi punën e saj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco