Lajmi i fundit

Ngjarje e rëndë në Laknas, dyshohet për një të vrarë dhe një të plagosur

Çifti Beckham rrëfen periudhën e errët të Davidit kur ai u akuzua se i shkaktoi humbje Anglisë në Botëror

Çifti Beckham rrëfen periudhën e errët të Davidit kur ai u akuzua se i shkaktoi humbje Anglisë në Botëror

10:49, 01/10/2023
A+ Aa A-
Djali i artë i futbollit, David Beckham, ka treguar për momentin e trishtuar mbi të cilin u “pështy” ndërsa u bë “personi më i urryer në vend”.

Niveli i ulët i karrierës së tij erdhi pasi ish-futbollistit të Manchester United iu dha një karton i kuq në Kampionatin Botëror të vitit 1998 ndërsa përfaqësonte Kombëtaren e Anglisë.

David, 48 vjeç, tregoi dokumentarin e tij të ri në Netflix për vuajtjet e tij pasi u përjashtua – gjë që shumë fansa në atë kohë besonin se i kushtoi kombit trofeun, shkruan The Sun.

Ai u dërgua në tribuna pas një ndërhyrjeje të gabuar ndaj Argjentinës së udhëhequr atë kohë nga Diego Simeone.

David, i cili ishte vetëm 23 vjeç në atë kohë, e reflektoi atë si kohën më të vështirë të jetës së tij profesionale dhe personale.

Ai tha në emisionin e tij të ri televiziv: “Ajo që kalova ishte kaq ekstreme. I gjithë vendi më urrente. Më urrente. Më ndryshoi jetën. Ndihesha shumë i pambrojtur dhe vetëm. Kudo që shkoja kam pasur abuzim çdo ditë”.

“Njerëzit më shikonin në një mënyrë të caktuar, më pështynin, më abuzonin, më dilnin në fytyrë dhe më thonin disa nga gjërat që kishin thënë. Ishte e vështirë”.

Kartoni i kuq në ndeshjen e 16-të të fundit kundër Argjentinës në vitin 1998 u fajësua për humbjen e dhjetë lojtarëve të Anglisë në penallti.

Për dy vitet e ardhshme, David u tall në stadiume anembanë vendit dhe një afishe e tij madje u var jashtë një pijetoreje të Londrës së Jugut.

Beckham mbeti i dëshpëruar klinikisht nga urrejtja që mori pasi u përjashtua në ndeshjen e Kampionatit Botëror, ka zbuluar gjithashtu gruaja e tij Victoria gjatë dokumentarit të ri.

Dyshja e superyjeve kujtoi dhimbjen e tyre në një dokumentar të ri me katër pjesë të titulluar “Beckham”.

Në skena të vështira, Victoria tha: “Dua të them, urrejtjen absolute, ngacmimin publik, në një nivel tjetër”.

'Ai ishte në depresion, absolutisht në depresion klinik. Unë ende dua t’i vras ata njerëz”

Dokumentari gjithashtu tregon momentin kur Davidi e dinte se ai i pëlqente gruas së tanishme Victoria.

Ai më parë u takua me ish-anëtaren e grupit Spice Girl në parkingjet e veturave, kur ata filluan të takoheshin.

David ka mposhtur pritjen për dokumentarin dhe ka treguar se si do të shfaqë “shumë histori që nuk i kam treguar kurrë”.

Seriali dokumentar, që do të publikohet më 4 tetor, eksploron disa nga momentet më ikonike të tij brenda dhe jashtë fushës

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco