Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

15:13, 23/09/2023
A+ Aa A-

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij.

Aktori është akuzuar nga pesë gra për sulme seksuale dhe ngacmime. Megjithatë, ai mohon çdo akuzë, ndërsa flet për lajme të rreme që synojnë ta “shkatërrojnë”.

Në një video që ka postuar në rrjetet sociale, Russell Brand falënderon audiencën e tij që ka vënë në dyshim informacionin që qarkullon për të, ndërsa më pas ka folur për censurë, duke përmendur faktin se YouTube ka pezulluar funksionin, me të cilin ai mund të fitojë para nga videot e tij.

“Deri tani, ju ndoshta e dini se qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka kërkuar nga platformat kryesore e teknologjisë që të censurojnë përmbajtjen tonë në internet. Disa platforma online tashmë e kanë përmbushur këtë kërkesë ”, dëgjohet të thotë ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco