Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri In The Fire'

Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri In The Fire'

16:55, 21/09/2023
A+ Aa A-

Amber Heard po shënon rikthimin e saj zyrtar në ekranin e madh në një trailer të filmit “In The Fire” – i cili u publikua të mërkurën.

Është roli i saj i parë i madh kryesor që nga divorci i saj shumë publik dhe gjyqi pasues i shpifjes me ish-bashkëshortin Johnny Depp.

37-vjeçarja luan si një mjeke për t’u kujdesur për një djalë me aftësi të mbinatyrshme në filmin e ri.

Aktorja – e cila pati një paraqitje shumë të shkurtër në trailerin për “Aquaman 2” këtë javë – luan së bashku me aktorët Eduardo Noriega, Lorenzo McGovern Zaini dhe Luca Calvani në film.

Traileri fillon me personazhin e Heard, Grace Burnham që mbërrin në një vendbanim të largët dhe kupton se fshatarët e tij e kanë vënë në karantinë Martin Marquez, të luajtur nga Lorenzo McGovern Zaini, në një hambar të kalbur.

Image

Pasi doktoresha shkon në qytet për të zbuluar më shumë informacion rreth gjendjes së vështirë të djalit, një banore shprehet në mënyrë ogurzezë se “Duhej të dëbonim Martinin për të nxjerrë djallin”.

Personazhi i Heardit më pas pyetet nëse ajo është në gjendje të ‘kurojë’ Martinin, pas së cilës djali i ri duket se ndalon një grup banorësh të qytetit që ta sulmojnë atë duke përdorur aftësitë e tij të mbinatyrshme.

Image

U njoftua më parë se Heard kishte nënshkruar për t’u shfaqur në film në shkurt të vitit të kaluar.

Fotografia kryesore për projektin e ardhshëm u zhvillua më pas si në rajonin e Pulias të Italisë ashtu edhe në Guatemalë.

Premiera botërore e “In The Fire” u zhvillua qershorin e kaluar gjatë Taormina Film Fest.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco