Studenti gjen kokë miu në drekën e shkollës, shkolla këmbëngul se është rosë

Studenti gjen kokë miu në drekën e shkollës, shkolla këmbëngul se është rosë

18:34, 09/06/2023
A+ Aa A-

Një skandal i njohur si 'Rat Head Gate' ka marrë shumë vëmendje në mediat sociale kineze pasi një student gjeti atë që duket si një kokë miu në vaktin e drekës në shkollë. Mirëpo shkolla pretendon se në fakt është një kokë rose.

Incidenti thuhet se ka ndodhur javën e kaluar në kafenenë e Kolegjit Teknik Profesional në Nanchang, Kinë. Ndërsa hanin drekën, një student gjeti atë që dukej si një kokë miu në tasin me oriz dhe nxorri telefonin për ta filmuar zbulimin.

Më pas ata u përballën me stafin e kafenesë për këtë, por iu tha se nuk ishte kokë miu, por kokë rose. Kjo e fundit, së bashku me qafën e rosës, është pjesë e rëndësishme e kuzhinës kineze, por nuk ishte ajo që kishte porositur studenti dhe sigurisht që nuk dukej si rosë…

“Ky është një mi! Duket qartë se ka dhëmbë miu, nuk e shihni?” dëgjohet studenti duke i thënë stafit të kafenesë.

Videoja u përhap shpejt në mediat sociale kineze, por shkolla dyfishoi versionin e saj se koka e gjetur nga studenti i përkiste në të vërtetë një rose.

Më 3 qershor, Kolegji Teknik Profesional Jiangxi nxorri një deklaratë zyrtare që hidhte poshtë thashethemet e 'kokës së miut' që kishin filluar të qarkullonin nëpër shkollë, duke këmbëngulur se kishte qenë një kokë rose me pamje të çuditshme.

Të nesërmen, zyra vendore e mbikëqyrjes së ushqimit e komentoi gjithashtu rastin, duke pretenduar se kishte qenë me të vërtetë një kokë rose../ar.sh/SYRI.NET

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco