Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

20:35, 06/06/2023
A+ Aa A-

Qershori është muaji që shënon fundin e shkollës, fillimin e verës dhe ardhjen e pushimeve, por para kësaj ka edhe një hap tjetër të vogël përpara se të shijoni pushimin veror, që janë provimet e maturës. Por si të visheni për provimet e diplomimit? Ekziston vetëm një rregull, zgjidhni veshje të freskëta, komode dhe të lehta që ju bëjnë të ndiheni të qeta.

Bluza perfekte dhe këmisha, për t’u veshur me pantallona të gjera, me funde midi ose maxi apo edhe thjesht me një palë xhinse. Lejohen edhe fustanet apo jumpsuits me linja të pastra dhe silueta të relaksuara, edhe më mirë nëse nuk ka dekolte të thella, të çara apo detaje të tjera që tërheqin shumë vëmendjen.

Sa i përket aksesorëve, atlete, këpucë të sheshta dhe mokasin, së bashku me çantat e shpinës apo çantat e mëdha, do t’i japin pamjen përfundimtare veshjes tuaj për provimin e shkollës së mesme.

Nëse jeni në kërkim të ideve, kemi përzgjedhur 5 kombinime të huazuara nga influencuesit nga të cilët mund të merrni frymëzim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco