'Nuk kisha fat…'- Mozzik anulon koncertin në SHBA, tregon ç’ndodhi

'Nuk kisha fat…'- Mozzik anulon koncertin në SHBA, tregon ç’ndodhi

10:05, 06/06/2023
A+ Aa A-

Koncertet janë “hall” më vete për artistët. Do duhet të jenë në kohë, të përgatiten vokalisht dhe të gjejnë veshjet e duhura. Mirëpo, për shqiptarët që do udhëtojnë jashtë, viza është tjetër problem i madh. Ato duhet të aplikojnë e më pas të kalojnë disa procedura deri në marrjen e saj.

E mesa duket Mozzik s’ka pasur fat. Ai është detyruar të anulojë koncertin në SHBA pasi s’ka marrë dot vizën në kohë.

”Nuk patëm fatin dhe kohën të pajisem me vizë pune”- shkruan Mozzik ndër të tjera.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco