Lajmi i fundit

Kryetari i PD Sali Berisha, bashkëbisedim live me qytetarët në rrjetin social Facebook

Statistikat thonë se kjo datë është ditëlindja më e zakonshme në botë

Statistikat thonë se kjo datë është ditëlindja më e zakonshme në botë

08:43, 26/05/2023
A+ Aa A-

Organizata World of Statistikat ka publikuar të dhëna interesante për ditëlindjet më të zakonshme në botë.

Sipas të dhënave të tyre, më së shumti njerëz kanë lindur më 9 shtator, ndërsa ditëlindja e dytë më e zakonshme është 19 shtatori.

Sipas statistikave që disponon kjo organizatë, më së shumti persona kanë lindur në shtator, ndaj data e tretë dhe e katërt janë data 12 shtator dhe 17 shtator.

Sipas Indeksit, ditëlindja më e rrallë bie më 29 shkurt. Njerëzit e lindur në këtë ditë mund të festojnë ditëlindjen e tyre në datën e saktë çdo katër vjet.

Të lindurit në ditën e Krishtlindjes, më 25 dhjetor, janë në vendin e parafundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco