Reese Witherspoon njofton divorcin nga bashkëshorti Jim Toth

Reese Witherspoon njofton divorcin nga bashkëshorti Jim Toth

07:48, 25/03/2023
A+ Aa A-

Reese Witherspoon dhe bashkëshorti i saj Jim Toth po divorcohen pas 12 vitesh martesë.

Aktorja dhe producentja e ndau lajmin të premten në një deklaratë të përbashkët nga ajo dhe Toth në llogarinë e saj të verifikuar në Instagram.

“Ne kemi disa lajme personale për të ndarë…”, thuhet në deklaratë. “Me shumë kujdes dhe konsideratë kemi marrë vendimin e vështirë për t’u divorcuar.”

Në deklaratë, çifti thotë se ata "kanë shijuar kaq shumë vite të mrekullueshme së bashku" dhe "po ecin përpara me dashuri të thellë, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku".

“Prioriteti ynë më i madh është djali ynë dhe e gjithë familja jonë ndërsa lundrojmë në këtë kapitull tjetër”, thuhet në deklaratë.

 “Këto çështje nuk janë kurrë të lehta dhe janë jashtëzakonisht personale. Ne e vlerësojmë vërtet respektin e të gjithëve për privatësinë e familjes sonë në këtë kohë.”

Çifti janë prindër të djalit, Tennessee James, 10 vjeç.

Witherspoon është gjithashtu nëna e vajzës Ava, 23 vjeç, dhe djalit Deacon, 19 vjeç,  me ish-burrin dhe aktorin tjetër Ryan Phillippe.

Phillippe dhe Witherspoon u divorcuan në vitin 2008.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco