A do të jënë në kurorëzimin e mbretit Charles, Meghan Markle dhe Princ Harry?

A do të jënë në kurorëzimin e mbretit Charles, Meghan Markle dhe Princ Harry?

10:27, 24/03/2023
A+ Aa A-

Ceremonia e kurorëzimit të Mbretit Charles , më 6 maj , po afrohet, por ende nuk është sqaruar nëse do të marrin pjesë 'delet e zeza' të familjes mbretërore, Princi Harry dhe Meghan Markle .

Ajo që dimë është se çifti ka qenë i ftuar , por sipas “Sunday Times” ata të paktën deri më tani nuk e kanë konfirmuar prezencën. 

Në fakt, ceremonia përkon me ditëlindjen e katërt të Archie -t .

Marrëdhëniet midis Pallatit dhe çiftit dihet se janë veçanërisht të tensionuara pas publikimit të autobiografisë së Princit Harry, Reserve , janarin e kaluar, në të cilën Duka i Sussex bëri disa përshkrime jo të këndshme të jetës në Pallat dhe marrëdhënies së tij me vëllain dhe babain e tij.

Duke folur për ceremoninë e kurorëzimit, Harry kishte thënë në një intervistë televizive:

“ Dera është gjithmonë e hapur. Topi është në fushën e tyre. Ka shumë për të folur dhe unë me të vërtetë shpresoj se ata janë të gatshëm të ulen dhe ta bëjnë atë .'

Megjithatë, një burimi i afërt me mbretin Charles është shprehur:

" Është një rast i mrekullueshëm për Charles dhe ai do të donte që djali i tij të ishte dëshmitar i kurorëzimit të tij. Ai do të donte që Harry të kthehej në familje. Nëse ata nuk arrijnë t'i vijnë, mbretërimi i tij do të vlerësohet me lënien e familjes së tij të ndarë. '

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco