Këto janë emoj-it më të kërkuar mësoni se çfarë përfaqësojnë

Këto janë emoj-it më të kërkuar mësoni se çfarë përfaqësojnë

09:00, 24/03/2023
A+ Aa A-

Shitësi britanik i telefonave celularë Fonehouse ka zbuluar emoji-t më të kërkuara në google dhe kuptimin e tyre, me disa rezultate befasuese. 

1. Zemër e gjelbërt 

ImageZemra e gjelbër përdoret për të përfaqësuar ndjenjat platonike dhe shumica e njerëzve e përdorin atë me të tjerët me të cilët nuk janë afër. Gjithashtu, në varësi të kontekstit, mund të përfaqësojë dashurinë e dikujt për mjedisin. 

2. Fytyrë e turbullt

ImageFytyra e turbullt mund të përdoret për të nënkuptuar se dikush është i dehur ose i lodhur. 

3.Nazar Amulet 

Image

Ky emoji përfaqëson Amuletin Nazar, i cili mendohet se largon shpirtrat e këqij ose energjinë negative.

4.Fytyrë e buzëqeshur me kokë poshtë

Image

Ky emoji përdoret për të përcjellë sarkazëm ose ironi dhe nënkupton që dikush do të thotë të kundërtën e asaj që po shkruan. 

5.  Fytyrë e qeshura me djersë

Image

Fytyra e djersitur e buzëqeshur mund të përfaqësojë nervozizëm, siklet ose një shenjë lehtësimi. 

 6.Sytë

ImageEmoji i syve, i njohur gjithashtu si emoji i syrit anësor, mund të përdoret për të reaguar ndaj tensioneve, dramës ose një situate në zhvillim. 

7.Zemra blu

Image

Zemër blu përfaqëson dashuri pa tërheqje romantike. 

8.Zemër e verdhë

Image

Ky emoji mund të përfaqësojë dashurinë, por më së shumti përdoret për të treguar miqësinë dhe jo për ndonjë gjë romantike. Përdoret gjithashtu për të shprehur lumturinë. 

9. Zemra e purpurt

Image

Zemra e purpurt përfaqëson kujdesin dhe dhembshurinë, ajo është gjithashtu e lidhur me grupin korean të djemve BTS, me fansat e tyre që pretendojnë se emoji-t janë të tyret.

10.Zemër e zezë 

ImageNjë zemër e zezë përdoret për të treguar zi ose humbje të një pesoni të dashur. Mund të përdoret gjithashtu për humor të errët. 

11.Fytyrë në formën lutëse

Image

Fytyra lutëse përdoret për të kërkuar një nder ose për të lutur për falje. Përdoret gjithashtu për të përcjellë dashuri ose trishtim dhe dhembshuri.  

12. Zemër e bardhë 

ImageZemra e bardhë përdoret për të përcjellë dashurinë e pastër dhe mund të përdoret për të folur për disa që kanë vdekur.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco