Ja cilët janë 10 të famshmit më të paguar për vitin 2022!

Ja cilët janë 10 të famshmit më të paguar për vitin 2022!

10:00, 22/03/2023
A+ Aa A-

Së fundmi janë zbuluar 10 të famshmit, artistët dhe muzikantët më të paguar të vitit 2022. Shumica e artistëve në këtë listë nuk janë surprizë, por ai që ka marrë vendin e parë, padyshim që është.

Ps: Shifrat nuk përfshijnë tarifat e paguara për ekipet e artistëve si menaxherët apo avokatët e tyre.

10. Bad Dunny

Fitimet: 88 milionë dollarë

Image

9. Taylor Swift

Fitimet: 92 milionë dollarë

Image

8. James Cameron

Fitimet: 95 milionë dollarë

Image

7. Rolling Stones

Fitimet: 98 milionë dollarë

Image

6. Brad Pitt

Fitimet: 100 milionë dollarë

Image

5. James Brooks & Matt Groening

Fitimet: 105 milionë dollarë

Image

4. Trey Parker & Matt Stone

Fitimet: 160 milionë dollarë

Image

3. Tyler Perry

Fitimet: 175 milionë dollarë

Image

2. Sting

Fitimet: 210 milionë dollarë

Image

1. Genesis

Fitimet: 230 milionë dollarë

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco