Doli në rrugë pa rroba, aktorja e famshme e viteve 2000 mbyllet në spital psikiatrik

Doli në rrugë pa rroba, aktorja e famshme e viteve 2000 mbyllet në spital psikiatrik

16:41, 21/03/2023
A+ Aa A-

Aktorja e famshme amerikane, Amanda Bynes ka qëndruar për rreth 72 orë në një spital psikiatrik, pasi doli në rruga e pa veshur. Amanda Bynes i tha një shoferi që po kalonte në rrugë se po kalonte një moment krize psikotike dhe më pas ai telefonoi policinë.

Menjëherë pas kësaj, ajo u shtrua në një qendër psikiatrike, sipas mediave të huaja, në mënyrë të pavullnetshme që të mund të përmirësohej gjendja e saj e shëndetit mendor dhe kjo periudhë mund të zgjatej nëse pacientët janë të rrezikshëm për veten ose të tjerët.

Ekipi i saj ligjor foli me revistën “People” dhe tha se Amanda “po shkonte shumë mirë” dhe kishte plane të jetonte me Paul Michael, të fejuarin e saj vitin e kaluar.

Bynes më vonë e ndërpreu fejesën pasi Michael shihte pornografi dhe iu rikthye përdorimit të kokainës.

Image

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco