Në botë ekzistojnë dy lloje të flirtuesve, zbuloni se cili jeni

Në botë ekzistojnë dy lloje të flirtuesve, zbuloni se cili jeni

10:25, 09/02/2023
A+ Aa A-

Për ata që flirtin e shohin një lojë zbavitëse, nuk ka të bëjë gjithmonë me reagimin, por çfarë përfitojnë prej tij. Edhe nëse shijet nuk janë reciproke, ndihen seksi

Të gjithë keni të paktën një të njohur që sillet sikur po flirton me të gjithë. Pothuajse çdo herë që është me dikë të re, megjithëse kjo nuk do të thotë se vazhdimisht del dhe fle me të gjitha.

Ai flirton për hir të flirtimit. Edhe, zbavitet.

Dhe pikërisht kur mendoni se ai është i sigurt se do të shkojë në shtëpi me dikë me të cilin ka folur gjithë natën – nuk shkon. Ai as që e pëlqen atë…

Mesa duket, kjo mënyrë flirtimi, gjatë gjithë kohës, ka shumë mbështetës.

Për të tjerët, kjo lloj sjelljeje është konfuze, sepse kur shumë flirtojnë, e bëjnë realisht, me qëllim. Kur joshin, duan që flirtimi i tyre të rezultojë në të paktën ‘diçka’…

Edhe pse je në një lidhje, nuk do të thotë se nuk ke simpati. Por ndoshta do të përmbaheni, por do mikes suaj do t’i thoni se i dashuri i saj është me fat. Prandaj, s’keni pse të shqetësoheni, sepse që të dy, jeni të zënë…

Për disa, flirtimi nuk është një qëllim, por një udhëtim.

Flirtimi është argëtues sepse ju bën të ndiheni të dëshirueshëm dhe ju ndihmon të qëndroni në kontakt me veten tuaj.

Ti e njeh atë shokun që për aq kohë sa e njeh, të bën të skuqesh dhe të belbëzosh sa herë që e sheh dhe gjithmonë disi largohesh prej tij, duke menduar se është i dashuruar me ty. Ai është djali që ju prek krahun ndërsa flisni, e thotë emrin tuaj ëmbël dhe është gjithmonë jashtëzakonisht entuziast.

Por problemi është se ai është i tillë me të gjithë. Ai nuk po flirton, ai është thjesht miqësor.

Ka meshkuj që e kanë më të lehtë të flirtojnë me ato që thjesht nuk i pëlqen, sepse kur e pëlqejnë vërtet dikë, ndrojtja e tyre e lindur i pushton.

Shumë burra të martuar gjithashtu flirtojnë sepse është argëtuese për ta dhe mendojnë se gratë ndihen mirë kur janë të dëshiruara.

Ata që e konsiderojnë flirtin si një lojë argëtuese, mendojnë se nuk duhet të ndalojnë vetëm sepse dikush tjetër mund t’i keqkuptojë. Nuk ka të bëjë gjithmonë me reagimin, ka të bëjë me atë që joshësi do të marrë prej tij. Edhe nëse tjetri nuk ia kthen flirtin, joshësi mund të ndihet seksi.

Disa flirtojnë me të gjithë, për çfarëdo arsye, ndoshta sepse e dinë se janë të mirë në këtë. Kur e bëjnë këtë me dikë që e pëlqejnë vërtet, mund të jetë kaq emocionuese, edhe nëse në fakt nuk rezulton me asgjë fizike. Mund t’u japë atyre ndjenjën pothuajse të përhershme të fluturave në stomak, gjë që ata dëshirojnë vërtet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco