23 vjeçarja që po mahnit të gjithë me bukurinë e saj, i përket 0.17% të njerëzve në botë

23 vjeçarja që po mahnit të gjithë me bukurinë e saj, i përket 0.17% të njerëzve në botë

12:02, 03/02/2023
A+ Aa A-

Duket se është nga Irlanda, por në fakt është nga Bihać, Bosnje Hercegovin.

Flokët e kuq janë shumë të rrallë, por ata që kanë flokë të kuq natyral dhe sy blu janë vërtet një fenomen. 

Image

Shkenca thotë se është 0.17 për qind, rreth një në një milion.

 Në mesin e tyre është edhe Asima Sefić (23) nga Bihaci, e cila pushtoi botën me bukurinë e saj mahnitëse.

Image

Kjo vajzë bukuroshe ka mbaruar shkollën e mesme ekonomike në Bihac, e më pas është regjistruar në Fakultetin e Pedagogjisë Islame në Bihaq. 

Edhe pse bëri bum në modeling, ajo nuk e sheh veten si modele profesioniste në të ardhmen. 

Megjithatë, asaj i bën përshtypje fakti që kompania me famë botërore Garnier ka kontaktuar me të dhe i ka ofruar punë.

Image

“Meqenëse fotografitë e mia janë ende shumë të njohura dhe të kërkuara në botë, revistat botërore i kanë realizuar ato foto përmes agjencisë sime, kështu që kanë përfunduar në faqet e para të revistave më të famshme në botë si p.sh. Vogue dhe Daily Mail”. 

Kam bashkëpunuar edhe me markën e famshme Garnier. 

''Një nga fotot e mia paraqet ngjyren e flokëve të tyre. Modelingu mbetet ende hobi im, por më duhet të pranoj se më intereson më shumë dega e pedagogjisë sociale. Dua të kaloj kohë duke punuar me një grup të caktuar njerëzish me aftësi të kufizuara” thotë Asima.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco