FOTO/ Dua Lipa tërheq vëmendje me paraqitjen e saj, ja performanca që dhuroi në koncertin ‘Jingle Ball’

FOTO/ Dua Lipa tërheq vëmendje me paraqitjen e saj, ja performanca që dhuroi në koncertin ‘Jingle Ball’

21:20, 07/12/2022
A+ Aa A-

Dua Lipa performoi gjatë koncertit Jingle Ball të KIIS FM, i cili u mbajt në Kia Form në Ingleëood, Kaliforni.

Ylli britanik i popit, 27 vjeç, dominoi skenën – pasi u ngjit në skenë – me një triko të kuqe me një sup me detaje të zeza dantelle. Ajo kishte një fund të linjës A që mblidhej në njërën anë si dhe një prerje seksi të gjoksit.

Image

Krijuesja e hitit Future Nostalgia dukej në formë si kurrë më parë, shpesh duke ngritur fundin e fustanit për të treguar këmbët e saj të tonifikuara. Ajo parakaloi me çizme të larta të stiluara me rrjeta peshku të zeza. Flokët brune të rrjedhura të Lipës ishin ndarë në mes dhe të veshur me valë.

Sa i përket grimit, këngëtarja e zjarrtë zgjodhi vetëm një larje me hije të ngrohtë kafe nëpër qepallat e saj dhe një buzëkuq nudo me shkëlqim dhe të thellë.Për t’iu përshtatur pamjes së saj të kuqe të zjarrtë, Lipa kishte një manikyr të kuq në formë kthetra. Fituesja e shumë çmimeve Grammy tërhoqi vëmendjen teksa shpërndau hitet e saj më të mëdha për një det fansash adhurues.

Image

Asaj iu bashkua një trupë kërcimtaresh femra të veshura të gjitha me bluza të zeza elastik dhe pantallona të nxehta.Ata shpesh performonin rreth Lipës, ndërsa ajo qëndronte e sigurt në qendër të skenës.

Image

Në një moment gjatë shfaqjes, ylli mbante një ombrellë transparente. Përpara koncertit të mbushur me yje, Lipa vërshoi në tapetin e kuq me veshje lëkure të zezë dhe të kuqe, e cila e ekspozoi mesin e saj të tonifikuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco