Njihuni me shenjat e horoskopit që mund t’ju lëndojnë pa u menduar dy herë

Njihuni me shenjat e horoskopit që mund t’ju lëndojnë pa u menduar dy herë

10:47, 01/12/2022
A+ Aa A-

Shigjetari

Udhëtarët aventurierë të botës së horoskopit, Shigjetarët janë argëtues dhe zakonisht nuk e kanë problem të bëjnë miq të rinj.

Megjithatë, nuk fshihet nga fakti që Shigjetarët sundohen nga elementi i Zjarrit, që do të thotë se ata mund të lëndojnë ndjenjat e njerëzve pa e kuptuar as vet. Ata mendojnë dhe veprojnë aq shpejt sa shpesh nuk i nënkuptojnë fjalët që thonë, duke rrëshqitur dhe duke shkaktuar ofendim si rezultat.

Dorëzimi i tyre i hapur është rrallë keqdashës, por impulsiviteti i tyre i bën ata të thonë gjëra që duhet t’i mbajnë për vete.

Binjakët

Thashethemexhinj të njohur, nuk është çudi që Binjakët zbarkojnë në këtë listë. Ata udhëhiqen nga Mërkuri, planeti i komunikimit, por mund të flasin pak më tepër.

Synimet e tyre janë shpesh të shoqërohen, të ndërtojnë komunitetin [dhe] të krijojnë marrëdhënie më të thella. Por ata kanë vështirësi të kafshojnë gjuhën e tyre ose të mbajnë një thashetheme të lëngshme për vete.

Pra, megjithëse mund të mos ju lëndojnë ndjenjat në fytyrë, kur të zbuloni se çfarë po thonë pas shpine, mund të duket si fundi i botës.

Akrepi

“Akrepat janë inteligjentë dhe intuitivë, por problemi i tyre më i madh është se nuk i besojnë askujt”, thotë Emily Newman, astrologe dhe themeluese e “Best of Psychic Reader”. Ata kanë një natyrë shumë misterioze dhe nuk mund të imagjinojnë se të tjerët nuk po mbajnë sekretet e tyre të thella dhe të errëta.

Por arsyeja pse thumbimi i Akrepit është kaq i dhimbshëm është se ata zakonisht synojnë të lëndojnë ndjenjat tuaja. Ata mund të jenë shumë keqbërës ndonjëherë dhe nuk u intereson vërtet dhimbjet që shkaktojnë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco