Lajmi i fundit

Tensionet në Veri/ Serbia kërcënon të hyjë në Kosovë me 1 mijë trupa ushtarake

Kanye West ‘ua mbyll gojën’ të gjithë personave që e kritikuan ashpër për sloganin e tij 'White Lives Matter'

Kanye West ‘ua mbyll gojën’ të gjithë personave që e kritikuan ashpër për sloganin e tij 'White Lives Matter'

11:00, 07/10/2022
A+ Aa A-

Në një postim në Instagramin e tij të mërkurën, Kanye West ka reaguar përfundimisht pas polemikave që shkaktoi në rrjet ku u shfaq në sfilatën e tij në Javën e Modës në Paris i veshur me bluzen që lexonte ” White Lives Matter “.

“Këtu është përgjigja ime e fundit për njerëzit që më pyesin pse bëra një bluzë që lexon: ‘jetët e bardha kanë rëndësi’… KANE”, ka shkruar  reperi në një postim në Instagramin e tij.

Sipas burimeve pranë West, reperi ka nxitur një sërë reagimesh negative që mori koleksioni i tij i sezonit të nëntë YZY , tha Page Six këtë javë.

Image

Ai ishte tallur keq me stilin e veshjes së Karefa-fashion Johnson dhe peshën e saj.

“Do të dëshironit të kishit një përqindje të intelektit të saj. Nuk e keni idenë haha… Ai mund të jetë personi i vetëm që mund t’ju shpëtojë. Jeni një bullizues!,”-komentoi Hadid në një postim të shpërndarë nga West.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco