Zbulohet ‘nofka’ që Princ Charles i kishte vendosur Meghan Markle

Zbulohet ‘nofka’ që Princ Charles i kishte vendosur Meghan Markle

08:46, 07/10/2022
A+ Aa A-

Pseudonimi i mbretit Charles III për nusen e tij Meghan Markle dëshmon se sa shumë respekt kishte ai dikur për të.

Ekspertja mbretërore Katie Nicholl zbulon në librin e saj “The New Royals” se monarku britanik e quajti Dukeshën e Sussex “Tungsten”, i cili është një metal i fortë gri-çelik i serisë së tretë të tranzicionit që ka pikën më të lartë të shkrirjes nga të gjithë elementët metalikë.

“Charles thuhet se e quajti nusen e tij “Tungsten” për shkak të karakterit të ashpër dhe elasticitetit të saj,” shkruan Nicholl ( nëpërmjet “Entertainment Tonight”).

Nicholl shpjegon se emri i Markle me sa duket lindi kur ish-aktorja e “Suits” tregoi elasticitet gjatë paraqitjes së saj dhe Princit Harry në vitin 2018 me Princin William dhe Kate Middleton në Forumin e Fondacionit Mbretëror.

“Por Meghan ishte ylli i parë i katërshes. Ajo ishte e lëmuar, e pasionuar dhe ‘qesharake’, duke përdorur të gjitha aftësitë e saj të shkëlqyera në TV për daljet e saj. Ky ishte një moment zgjimi për William dhe Kate kur ata kuptuan se Meghan ishte shumë mbresëlënëse, shumë e sigurt dhe shumë e aftë”, sipas një burimi.

Ndërsa Charles, mund të ketë përdorur nofkën kohë më parë, është e paqartë nëse ai ende e quan 41 vjeçaren, “Tungsten” pasi ajo dhe Harry, dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore në 2020 dhe u transferuan në Kaliforni, ku ata po jetojnë tashmë me dy fëmijët e tyre: Archie, 3, dhe Lilibet, 1 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco