‘Fitova lotarinë’- Barack Obama i dedikon fjalët më të ëmbla partneres së tij Michelle në 30 vjetorin e tyre të martesës

‘Fitova lotarinë’- Barack Obama i dedikon fjalët më të ëmbla partneres së tij Michelle në 30 vjetorin e tyre të martesës

21:39, 03/10/2022
A+ Aa A-

Barack dhe Michelle Obama kanë festuar 30 vjetorin e tyre të martesës duke i deidkuar njëri-tjetrit fjalët më të ëmbla në këtë ditë të veçantë për ta.

Image

Ish-presiendti, ndjau për ndjekësit një sërëë kujtimesh kujtimesh në Instagram, duke përfshirë një foto të tij duke mbështetur kokën në shpatullën e Michelle ndërsa ishte në plazh, emrat e tyre të gdhendur në një zemër në rërë dhe një foto martese bardh e zi. .

Duke e quajtur me dashuri gruan e tij “Miche”, ai shkroi: “Pas 30 vjetësh, nuk jam i sigurt pse ti dukesh saktësisht njësoj dhe unë jo. E di që fitova lotarinë atë ditë – sepse munda. Nuk kam kërkuar një partner më të mirë të jetës. Gëzuar përvjetorin, zemër!”

Image

Ndërsa Zonja Obama, , gjithashtu shprehu dashurinë e saj që ka ndaj Barack në ditën e tyre me të rëndësishme dhe shkroi në Twitter: “Gëzuar përvjetorin njeriu që dua! Këto 30 vitet e fundit kanë qenë një aventurë dhe unë jam mirënjohëse që të kam pranë. Ja një jetë së bashku. Të dua @BarackObama”, duke i bashkangjitur disa emoji me zemra.

Image

Gjithashtu fansat kanë uruar çiftin  në rrjetet sociale:“Gëzuar përvjetorin Zonja e Parë dhe Presidenti Obama. Mund të keni më shumë dekada lumturie përpara. Ju faleminderit shumë për shërbimin tuaj shumëvjeçar publik dhe për të qenë një njeri i mrekullueshëm… shembull për miliona njerëz me prejardhje dhe stacione të ndryshme në jetë. Shumë krenar për ju!”- shkroi dikush.

Image

Një tjetër komentues shkroi në Tëitter: “E nderuara Michelle Ma’am dhe President Obama Zotëri, ju uroj Gëzuar 30 vjetorin , me gjithë dashurinë time për çiftin më të fortë, më të sjellshëm, modest, të përulur, krijues, bujar, optimist, të guximshëm që njoh që punojnë për njerëzimin. Zoti ju bekoftë gjithmonë dhe gjithë paqen”.

Çifti u martua në vitin 1992 pas tre vitesh lidhje. Dyshja u takuan për herë të parë në Çikago kur Barack u caktua të monitorohej nga Michelle gjatë një stazhi veror në një firmë ligjore. Ata janë dhe prindër të dy vajzave.

Image

Image

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco