Si Meghan detyroi Harry-n të bënte publike lidhjen e tyre, transformimi i Princit që nga lidhja me aktoren

Si Meghan detyroi Harry-n të bënte publike lidhjen e tyre, transformimi i Princit që nga lidhja me aktoren

10:35, 01/10/2022
A+ Aa A-

Këto ditë – kur, të paktën në Britani, Duka i Sussex-it nuk është më figura masive popullore që ishte dikur – është e rëndësishme të mbani mend se puna me Harry-n dikur ishte argëtuese.

Image

Ai ishte i mbushur me ide dhe entuziazëm dhe kishte një qasje joformale që frymëzoi një ndjenjë shoqërie midis ekipit të tij të vogël dhe të lidhur ngushtë.Udhëtimet mbretërore patën momentet e tyre serioze, por Harry donte të sigurohej që të kishte edhe disa me zemër të lehtë: që të mos ishte e gjitha stresi dhe logjistika. Ishte, tha një i brendshëm, “argëtim i jashtëzakonshëm”.

Në fund të një dite të ngarkuar fejesash, ata shkonin dhe pinin një pije dhe një vakt së bashku (edhe pse Harry nuk e preku kurrë alkoolin në turnetë zyrtare). Gjithnjë njeriu i veprimit, Harry do të hidhte vazhdimisht ide, të cilat ekipi i tij do të përpiqej dhe do t’i kthente në realitet. “Ai është lloji i djaloshit që ka dhjetë ide në ditë, nëntë prej të cilave janë krejtësisht mashtruese, por njëra prej të cilave është në të vërtetë shumë e mirë.”

(Një nga idetë e tij të shkëlqyera ishin Lojërat Invictus, një ngjarje e stilit paralimpik për ushtarakët e lënduar. dhe gratë.)

Ai gjithashtu donte një marrëdhënie të mirë dhe të ngushtë me të gjithë ata që punonin për të. Ishte një kontrast interesant me atë që do të ndodhte pasi ai të martohej me Meghan: ajo dukej se kishte linja të rrepta demarkacioni dhe zakonisht nuk kishte të bënte me askënd tjetër përveç zyrtarëve më të lartë. Nëse energjia dhe entuziazmi i Harrit ishin njëra anë e medaljes, zhgënjimi i tij me sistemin ishte ana tjetër. “Ai do të ndihej i frustruar nga burokracia, duke i thënë “ju nuk mund ta bëni këtë, nuk mund t’i vizitoni ata, nuk mund ta shpallni këtë atje, sepse diçka tjetër po ndodh me pallatin”, tha një burim. ‘Atë e tronditi atë. . . Kjo e bëri atë të mendojë: “Po më pengojnë, po humbas kohën time.”

Image

Problemi më i madh i Harrit, ai për të cilin askush nuk mund ta largonte, ishte se ai besonte se koha e tij po mbaronte.  “Ai e kishte këtë gjë, se kishte një jetëgjatësi”, thotë një i brendshëm. “Ai ishte i fiksuar [për] këtë. Ai do ta krahasonte veten me xhaxhain e tij [Princi Andrew]. Ai do të thoshte: “Kam këtë kohë për të bërë këtë ndikim. Sepse mundem.” Derisa [Princi] George të mbushte 18 vjeç, ishte mënyra se si ai po mendonte për këtë. “Atëherë do të jem edhe unë i vrapuesi.”

Stafi i tij u përpoq ta largonte atë, duke i thënë: ‘

Stafi i tij u përpoq ta largonte atë, duke i thënë: ‘Mund të kesh ende një ndikim në të 40-at, 50-at, madje edhe më gjatë. Për sa kohë që ju vendosni themelet e duhura tani. Nuk do të tërhiqesh si futbollist në moshën 35-vjeçare”. Por Harry nuk e pa kurrë këtë. Ai thjesht mendoi se duhej të kishte ndikimin më të madh që mundej përpara se njerëzit ta harronin. Armiqtë e perceptuar të Harrit nuk ishin vetëm në media. “Ai definitivisht kishte mosbesim ndaj oborrtarëve në Pallatin Buckingham dhe vendin e babait të tij”, tha një burim.

Në të njëjtën kohë, ai ishte jashtëzakonisht i frustruar me mediat. Orët e pafundme të stafit do të harxhoheshin për të ndjekur ankesat e tij për artikujt e pasaktë. “Kishte beteja të vazhdueshme me mediat dhe pritja që ekipi të ishte në anën tuaj”, tha një burim i brendshëm. “Kjo ishte një pjesë e madhe e marrëdhënies me zyrën, betejat që ai bënte gjatë gjithë kohës.  “Ai ishte gjithmonë në Twitter. Kështu që edhe ju duhet të jeni në çdo gjë. Çdo shkelje e vogël ishte një punë e madhe.’

Këshilltarët e tij e dinin se nuk do ta ndryshonin sistemin në mënyrë të vetme. Ata as nuk donin të dërgonin vazhdimisht letra ligjore për organizatat mediatike, sepse mendonin se situata do të bëhej antagoniste e panevojshme.Por ishte vendi ku Harry donte të shkonte – dhe, në të vërtetë, ku ai ka shkuar që atëherë.

Image

Ky mosbesim dhe ndjenja e përhershme e zhgënjimit të Harrit, nga ana tjetër, mund të çojë në tensione brenda Pallatit Kensington.Kishte shumë zemërim, i cili edhe pse jo domosdoshmërisht i drejtohej stafit të tij, krijonte një atmosferë intensive. Një burim tjetër kujtoi: ‘Ai e përdorte këtë frazë gjatë gjithë kohës, “sindroma e pallatit”, kur nuk do të bëni betejat që ai dëshiron, sepse jeni institucionalizuar. Dorëzimi ndaj medias ishte një simptomë kryesore nëse e kishit zhvilluar atë. “Ekipi që luftoi të gjitha këto beteja – ishte një test i vazhdueshëm besnikërie: “A do të më mbrosh? Apo je bërë një prej tyre, kush nuk do të luftojë për mua?” Ishte rraskapitëse.’

Por Harry nuk e pa kurrë këtë. Ai thjesht mendoi se duhej të kishte ndikimin më të madh që mundej përpara se njerëzit ta harronin. Armiqtë e perceptuar të Harrit nuk ishin vetëm në media. “Ai definitivisht kishte mosbesim ndaj oborrtarëve në Pallatin Buckingham dhe vendin e babait të tij”, tha një burim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco