‘Ti bën reklama pornografike, t’i numëroj dashnorët’/ Degjeneron debati mes historianit dhe Zhaklin Lekatarit

‘Ti bën reklama pornografike, t’i numëroj dashnorët’/ Degjeneron debati mes historianit dhe Zhaklin Lekatarit

23:46, 30/09/2022
A+ Aa A-

Tema e diskutimit “Ligjërimi i poligamisë” ka shkaktuar debate të ashpra mes Zhaklin Lekatarit dhe historianit, Olsi Jazexhiut ditën e djeshme në “Ftesë në 5”.

Në një moment teksa komentonte për këtë pjesë, Jazexhiu u përplas verbalisht me Lekatarin, madje duke e ofenduar dhe kjo bëri që moderatorja Bierta Sulo të kërkonte që ai të linte emisionin.

Pjesë nga debati:

Jazexhiu: Ti bën reklama pornografike, nuk ke turp. Për t’iu rritur klikimet Bietës.

Lekatari: Kështu vishen aktoret pornografike. Po tregoni nivelin tuaj.

Jazexhiu:  Po ku ke nivel ti moj! Ti po degjeneron shoqërinë shqiptare.

Lekatari: Ju sapo dështuat.

Jazexhiu: Avash se më preke.

Jazexhiu: Nëse Zhaklina do të  bëjë sherr me mua, le të bëjmë sherr, ia numeroj të gjithë dashnorët unë Zhaklinës.

Gazetarja: Kjo që po thua është e turpshme. Si mision familjar keni mbrotjen e grave shqiptare.

Lekatari: Ju keni kryer sot shumë vepra penale publikisht. Ju jeni një zë antishqiptar, ju doni që të zhbëni identitetin shqiptar, por ne nuk do t’ua lejojmë.

Jazexhiu: Po mirë moj zemër si të duash ti, ta prishim ne ty!

Gazetarja: Më vjen keq, në të tilla nivele nuk mund të vazhddojë bashkëbisdimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Barbarosa01/10/2022 08:31

Moj Bieta, nuk është Zhaku simboli i familjes dhe/ apo femrës dinjitoze shqiptare. Çfarë ka bërë në jetë kjo Lajkatari? Me pseudo intelektuale dhe snobe nuk ndërton dot emisionin. Edhe ti e di por të pëlqen të bësh pseudoshow

Shto koment

Denonco