Pritjes i erdhi fundi! Publikohet traileri i filmit për gjyqin e Johnny Depp dhe Amber Heard

Pritjes i erdhi fundi! Publikohet traileri i filmit për gjyqin e Johnny Depp dhe Amber Heard

17:47, 29/09/2022
A+ Aa A-

Gjyqi i famshëm mes Johnny Depp dhe Amber Heard është shndërruar në film, vetëm katër muaj pas shpalljes së vendimit nga Gjykata.

Entertainment Weekly ka publikuar tashmë trailerin e parë për filmin “Hot Take: The Depp/Heard Trial”, ku interpretojnë aktorët Mark Hapka dhe Megan Davis si Depp dhe Heard. Melissa Marty luan avokaten e Depp, Camille Vasquez , dhe Mary Carrig është Elaine Bredehoft nga ekipi ligjor i Heard.

Filmi, i drejtuar nga Sara Lohman, transmetohet falas në platformë këtë të premte.

Në trailer, Hapka bën vizatimet e Depp në sallën e gjyqit ndërsa mban syze dielli, ndërsa Davis’ (Heard) thotë, “Jam shumë e lodhur nga kjo. Nuk mund të vazhdoj ta bëj”, ndërsa ishte jashtë sallës së gjyqit.

Videoja një minutëshe tregon gjithashtu fragmente të marrëdhënies së tyre, duke përfshirë një skenë ku ajo e pyet nëse ai është “xheloz” për mikun e saj James Franco.

Vendimi në gjyqin gjashtë-javor të Virxhinias u dha më 1 qershor, me një juri prej shtatë personash që mbështeteti kryesisht Depp, duke gjykuar se Heard, shpifi për të në shkrimin e saj të vitit 2018 për abuzimin në familje. Atij iu dhanë më shumë se 10 milionë dollarë dëmshpërblim, ndërsa Heard fitoi një nga tre kundërpaditë e saj për shpifje dhe iu dhanë 2 milionë dollarë dëmshpërblim. Tani ata të dy po apelojnë vendimet.

Në nëntor 2020, Depp humbi padinë e tij shumë për shpifje në Mbretërinë e Bashkuar kundër tabloidit britanik The Sun për shkak se e quajti atë një “dhunues gruaje”. Gjykata mbështeti pretendimet e gazetës si “thelbësisht të vërteta” dhe Heard dëshmoi për të mbështetur pretendimet. Në mars 2021, përpjekja e tij për të rrëzuar vendimin u anulua. Depp tani është në një romancë me një nga avokatet e tij nga ai gjyq, Joelle Rich , e cila e mbështeti atë duke marrë pjesë në disa nga seancat e Virxhinias këtë vit.

Heard, e cila e ka quajtur verdiktin e Virxhinias një “pengesë” për gratë, i tha Savannah Guthrie të NBC Neës në qershor se ajo është “e frikësuar” se do të thotë më shumë “heshtje” për të mbijetuarit që kërkojnë të dalin përpara. Ajo gjithashtu tregoi se është e lumtur që po përqendrohet më shumë tek vajza e saj e vogël Oonagh Paige pasi ishte e shqetësuar me çështjet ligjore.

 “Unë do të bëhem nënë, si me kohë të plotë, e dini? Ku nuk më duhet të mashtroj me telefonatat me avokatët”– tha Heard në atë kohë.

Guthrie më pas tha: “Një ditë mund të dëshironi t’i tregoni vajzës tuaj për këtë ose për gjithçka që keni kaluar. Çfarë do të dëshironit të thoshit?”, ndërsa Heard tha: “Unë mendoj se sido që të jetë, do të thotë diçka. Bëra gjënë e duhur. Bëra gjithçka që munda për të mbrojtur veten dhe të vërtetën.”

Depp, i cili ka dy fëmijë me Vanessa Paradis, djalin Jack, 20 vjeç dhe vajzën Lily-Rose, 23 vjeç, tha se një pjesë e motivimit të tij në ndjekjen e gjyqit kundër Heard ishte ta bënte këtë për fëmijët e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco