Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Berisha: Lal 'Djegësi' do mbahet mend si hajni, rrenci dhe shkatërruesi më i madh i Tiranës!

Pësoi aksidentin e rëndë, familja e aktores Anne Heche jep njoftimin: Nuk do të mbijetojë

Pësoi aksidentin e rëndë, familja e aktores Anne Heche jep njoftimin: Nuk do të mbijetojë

17:08, 12/08/2022
A+ Aa A-

Anne Heche është shpallur zyrtarisht e vdekur! Saktësisht aktorja ka pësuar vdekje truri dhe pritet ti hiqen prizat e aparaturave që e mbajnë në jetë, një javë pas aksidentit të tmerrshëm me makinë.

Familja e aktores zbuloi se ajo është në spital me aparaturat që po e mbajnë gjallë për të parë nëse organet e saj janë të mundshme për t’u dhuruar, pasi ata i bënë një nderim 53-vjeçares ‘guximtare’.

Kjo vjen pasi Departamenti i Policisë në Los Anxhelos njoftoi se testet paraprake të gjakut kanë zbuluar praninë e drogës në sistemin e Anne kur Mini Cooper-i i saj goditi një shtëpi dykatëshe në qytet më 5 gusht.

Image

Anne është në koma pasi pësoi një dëmtim të rëndë anoksik të trurit , i cili shkaktohet nga një mungesë e vazhdueshme e oksigjenit në tru.

Zëdhënësi i LAPD-së, Mattheë Cruz, konfirmoi se aksidenti po hetohet si një aksident trafiku nën ndikimin e drogës.

Policia po bën testime shtesë për të përjashtuar çdo substancë që është administruar në spital, e cila mund të ishte përshkruar si ilaç kundër dhimbjes pas aksidentit.

LAPD tha: “Ky rast është ende një hetim aktiv dhe në vazhdim dhe aktualisht është në proces të mbledhjes së provave shtesë; për të përfshirë rezultatet përfundimtare të toksikologjisë dhe të dhënat mjekësore nga të dyja palët e përfshira. Është qëllimi i detektivëve hetues që ta paraqesin këtë rast në zyrën përkatëse të prokurorisë: Prokurorit të Qarkut të Los Angeles ose zyrës së Prokurorit të Qytetit të Los Anxhelosit pasi të jenë mbledhur të gjitha provat përkatëse.”

Duke folur për PA, Cruz shtoi se testet paraprake të gjakut “kanë treguar shenja të përdorimit të lëndëve narkotike”.

Image

Familja e Anne lëshoi ​​një deklaratë të enjten, duke zbuluar se aktorja ka pësuar një dëmtim të rëndë të trurit anoksik dhe nuk pritet të mbijetojë.
Ata thanë në një deklaratë: “Për fat të keq, për shkak të aksidentit të saj, Anne Heche pësoi një dëmtim të rëndë anoksik të trurit dhe mbetet në koma, në gjendje kritike. Ajo nuk pritet të mbijetojë.”

Ata vazhduan të thonë se kanë në plan të dhurojnë organet e yllit, duke shtuar: “Ka qenë zgjedhja e saj prej kohësh për të dhuruar organet e saj dhe ajo po mbahet në mbështetje jete për të përcaktuar nëse ndonjë prej tyre është i zbatueshëm”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco