Pas më shumë se 60 vitesh karrierë, Steve Martin paralajmëron tërheqjen nga aktrimi

Pas më shumë se 60 vitesh karrierë, Steve Martin paralajmëron tërheqjen nga aktrimi

21:17, 11/08/2022
A+ Aa A-

Pas më shumë se 60 vitesh në industri, Steve Martin thotë se është vetëm çështje kohe që të dalë në pension. 

Në vitin 2021, Martin bëri debutimin e tij “Only Murders in the Building ” si ish-ylli televiziv Charles-Haden Savage, duke ndarë ekranin me Selena Gomez dhe mikun e vjetër Martin Short.

Përpara se të prezantonte një podcast për krimin e vërtetë dhe të hetonte vrasjet në ekran, Martin, i cili mbush 77 vjeç më 14 gusht, për dekada ka fituar zemrat e fansave me aktrimin dhe rolet ikonike të komedisë. Por në një intervistë me The Hollywood Reporter të publikuar më 10 gusht, Martin pranon se roli i tij “OMITB” ka të ngjarë të jetë i fundit.

Image

“Ne ishim shumë të lumtur duke bërë shfaqjen live”, thotë Martin. “Mund të ketë një fund të natyrshëm për këtë – dikush sëmuret, dikush thjesht lodhet – por unë nuk do ta bëja pa Marty [Short]. Kur të përfundojë ky shfaqje televizive, unë nuk do të kërkoj role të tjerë. Nuk do të kërkoj filma të tjerë. Unë nuk dua të bëj filma artistikë. Kjo është, çuditërisht.”

Gjatë gjithë karrierës së tij si aktor dhe komedian, e cila filloi në vitin 1966, Martin ka shtuar dhjetëra role në biografinë e tij. Disa nga më të paharrueshmet e tij përfshijnë Navin R. Johnson në “The Jerk” (1979), Neal Page në “Planes, Trains and Automobiles” (1987), CD Bales në “Roxanne” (1987), Gil Buckman në “Parenthood” ( 1989), Tom Baker në ” Cheaper by the Dozen ” (2003), dhe Inspektor Clouseau në “The Pink Panther” (2006). Martin ka drejtuar gjithashtu “Saturday Night Live” 15 herë, me herën e tij të fundit në 2009.

A mund të jetë Charles-Haden Savage roli i fundit i Martin në ekran? Sipas aktorit, ka shumë të ngjarë.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco