Zbulohet emri i artistit të parë që do të performojë në 'Sunny Hill Festival' në Tiranë

Zbulohet emri i artistit të parë që do të performojë në 'Sunny Hill Festival' në Tiranë

18:05, 10/08/2022
A+ Aa A-

Tashmë është bërë me dije emri i artistit të parë që do të performojë në “Sunny Hill Festival” në Tiranë.

E gjeni dot se kush është?

Pikërisht Fedez.

Lajmi është bërë me dije nga faqja zyrtare e ‘Sunny Hill’ në Instagram ku shkruhet: “Sunny Hill Festival Tirana do jetë gjigant me reperin ikonik italian @FEDEZ për një shfaqje plot karizëm dhe stil”.

Image

Pas përfundimit me sukses të festivalit “Sunny Hill”, Dua Lipa vazhdon të vizitojë qytete të ndryshme të Kosovës.

Gjatë vizitave të saj, ajo ka takuar disa personazhe të famshëm shqiptar. Ndër ta është edhe rapsodi i mirënjohur shqiptar, Fatmir Makolli.

Pas gjithë vlerësimeve të marra në Kosovë Dua ka marë dhe një dhuratë tjetër. Makolli i ka bërë asaj një dhuratë simbolike që lidhet me muzikën tradicionale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco