Lajmi i fundit

LIVE- SYRI TV/ Pedagogët në protestë tek Universiteti i Tiranës

Bullizimi i Kanye West shkakton trauma të rënda për Pete Davidson

Bullizimi i Kanye West shkakton trauma të rënda për Pete Davidson

19:43, 09/08/2022
A+ Aa A-

Saga mes Pete Davidson, Kim Kardashian dhe Kanye West ka marrë një kthesë të re me Davidson që thuhet se po kërkon terapi për të përballuar abuzimin në internet që i është bërë nga ish-bashkëshorti i Kim.

Çështjet nisën kur Davidson filloi të takohej me Kardashian, pas divorcit të saj nga West. Edhe pse shumë menduan se Pete po e merrte sjelljen e reperit si diçka pa rëndësi, burime pranë Pete zbulojnë se ai vërtet po kërkon ndihmë.

Sipas People, në prill, Pete “ka qenë në terapi traumatike” për shkak të postimeve shqetësuese të West.

“Vëmendja dhe negativiteti që vijnë nga Kanye dhe veprimet e tij janë një shqetësim për Pete dhe atij i është dashur të kërkojë ndihmë,” i tha revistës People një person i brendshëm i afërt me Davidson.

Image

Burimi shtoi gjithashtu se Davidson “nuk është penduar për lidhjen me Kim dhe dëshiron që të bëhet shumë e qartë se ajo nuk ka qenë gjë tjetër veçse e ka mbështetur atë gjatë gjithë marrëdhënies së tyre”.

Burimi tha se duke ecur përpara dhe pas ndarjes nga Kardashian, Davidson do të fokusohet në karrierën e tij.

U tha gjithashtu se kërkimi i terapisë së traumës nga Davidson gjithashtu nuk luajti asnjë rol në ndarjen e tyre. Arsyeja kryesore për ndarjen e çiftit ishin oraret e tyre të zëna dhe marrëdhënia në distancë.

“Një pjesë e arsyes që ata u ndanë ishte për shkak të orarit të tyre të ngjeshur”, tha një burim i brendshëm për People. “Ata të dy udhëtojnë gjatë gjithë kohës dhe ishte e vështirë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco