Fedez dhe një punonjës sigurie së bashku: Pse kjo video po çmend Internetin

Fedez dhe një punonjës sigurie së bashku: Pse kjo video po çmend Internetin

14:31, 06/07/2022
A+ Aa A-

Në epokën e web 3.0 duhet shumë pak për t’u bërë viralë edhe nëse nuk është kjo ajo që ne kërkojmë. Këtë e di mirë punonjësi i sigurisë së ‘LoveMi’, koncerti i organizuar nga Fedez më 28 qershor.

Ivano Monzani, cili është oficeri i sigurisë që u bë viral në Tik Tok

GenZ dhe gjenerata e të ashtuquajturve “boomers” janë dy botë shumë të largëta nga njëra-tjetra. Një gjë e pashmangshme duke marrë parasysh kohërat gjithnjë në ndryshim.  Sot, në fakt, në veçanti midis brezit të ri, është në modë muzika trap, një degë e muzikës rap që është padyshim më e frikshme dhe më e diskutueshme. Me pak fjalë, nuk është në të vërtetë rastësi që përkon me atë që në fund të fundit quhet “epoka e rebelimit”.

Monzani, i cili sipas profilit të tij në Facebook është një adhurues i madh i muzikës metal dhe rock “të së shkuarës”, e gjeti veten si protagonist i një videoje të xhiruar gjatë performancës së të riut Paky, i cili sigurisht që nuk e përmbajti veten gjatë këngëve. Me shprehitë e dytyrës ai tregoi se nuk po i pëlqente aspak ajo që po dëgjonte dhe videot pushtuan rrjetin.

Por cila është kënga që ka ngjallur kaq shumë qeshje dhe shqetësim në internet? Quhet ‘Blauer’ dhe jo, nuk është një nga baladat më klasike.

Fedez më pas u shfaq në një video në rrjetet sociale me Monzanin.  Mbrëmë Fedez ishte në koncertin e Achille Lauro dhe Monzani ishte i pranishëm: të dy nuk mund të mos bënin një foto së bashku dhe kështu u krijua magjia. Fedez, i cili, si pjesa tjetër e Italisë, pa fytyrën e Ivanos kudo në rrjetet sociale dhe nuk mund të humbiste rastin për të bërë një foto, ose më mirë për të regjistruar një video të shkurtër me të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco