Këto janë shenjat më pak të përputhshme të zodiakut

Këto janë shenjat më pak të përputhshme të zodiakut

15:44, 05/07/2022
A+ Aa A-

Ka disa shenja të horoskopit që nuk përputhen me njëri-tjetrin, prandaj shpesh përballen me probleme në marrëdhënie.

Këto janë shenjat që kanë karaktere krejtësisht të ndryshme dhe duhet të mendoni mirë përpara se të filloni një lidhje dashurie:

Dashi dhe Peshqit

Dashi është energjik, i vendosur dhe i sinqertë në çdo kohë. Për këtë arsye, atij i shkon më shumë roli i liderit. 

Nga ana tjetër, Peshqit janë veçanërisht emocionalë dhe marrin gjithçka për zemër.

 Ai përpiqet për dashuri të përsosur, prandaj Dashi e sheh atë kërkuese dhe emocionalisht rraskapitëse.

Luani dhe Demi

Këto janë dy shenjat më kokëfortë të zodiakut. 

Është pothuajse e pamundur që ata të bien dakord. 

Përveç kësaj, Luani dëshiron të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes nga natyra, ndërsa Demi ka një qasje më të ngadaltë dhe më të relaksuar ndaj jetës. 

E vetmja gjë që kanë të përbashkët është dashuria për gjërat materiale, por edhe kjo nuk mjafton që marrëdhënia e tyre e dashurisë të ketë sukses.

Binjakët dhe Akrepi

Binjakët janë një shenjë e zodiakut jashtëzakonisht komunikues.

 Ai është vazhdimisht në kërkim të miqve të rinj dhe nuk ngurron të tregojë gjithçka që ndjen.

Megjithatë, Akrepi është xheloz dhe manipulues, gjë që do të çojë në kolapsin e marrëdhënies.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco