Çfarë ndodhi para koncertit të Harry Styles? Të shtëna me armë dhe persona të vdekur

Çfarë ndodhi para koncertit të Harry Styles? Të shtëna me armë dhe persona të vdekur

15:00, 05/07/2022
A+ Aa A-

Ndalesa e radhës për ish-yllin e “One Direction”, Harry Styles, do të ishte Danimarka por që u anulua në moment të fundit. Këto koncerte të yllit britanik organizohen në kuadër të turit të tij botëror “Love on Tour”.

Bëhet me dije se arsyeja e anulimit të koncertit ishte një sulm i ndodhur në një qendër tregtare afër, ku u vranë disa persona.

Në një postim në “Snapchat”, Styles shkroi: “Ekipi im dhe unë lutemi për të gjithë që ishin të përfshirë në të shtënat në qendrën tregtare të Copenhagen. Jam i shokuar. Me dashuri Harry”.

Agjencia e lajmeve PA fillimisht kishte raportuar se shfaqja pritej të vazhdonte pavarësisht të shtënave pasi zbatimi i ligjit në zonë u ka treguar organizatorëve se ata lejohen ta bëjnë këtë në mënyrë të sigurt. Por shfaqja, e cila duhej të fillonte në orën 20:00 me orën lokale (19:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar), u vonua dhe më pas u anulua përfundimisht.

Ju kujtojmë që “Love on Tour” ishte planifikuar të zhvillohej në vitin 2020, por për shkak të pandemisë u shty. Turneu u riplanifikua dhe filloi në shtator të vitit që lam pas në Las Vegas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco